UÇAN PARMAKLAR 5 ARALIK 2015 GÜNÜ ANKARA’DA MEB EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ’NE İŞTİRAK ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara’da 5 Aralık 2015’de düzenlenen, Fatih Projesi kapsamındaki “Eğitim Teknoloji Zirvesi’ne”, 2015 Yılı Dünya Şampiyonu olan Türk Milli Takımı,  öğretmen, müdür ve destek verenleriyle birlikte Ünal UZDİL hocamızın başkanlığında takım halinde 29 kişilik grupla katıldı.

İlk defa, bir Zirvede yazılanlar anında Dünya Şampiyonlarımız Hakan KURT ve Celal AŞKIN tarafından perdeye aktarıldı.

Bu aktarım işi Milli Eğitim Bakanımız sayın Nabi AVCI’nın konuşması ile başladı, Google Eğitim Direktörü Mr. Bram BOUT’un İngilizce konuşmasının anında Türkçeye çevrilerek perdeye aktarılması ile sürdü. Yüzlerce katılımcı, tüm aktarımları dikkatle hayranlıkla izlemişlerdir.

Diğer taraftan Dünya Şampiyonlarımızdan Emrah KUYUMCU ile yine Dünya Şampiyonalarında madalya alan yarışçılarımızdan Arif ALTUNTAŞ da yapılan bu konuşmaları canlı deşifre yaparak anında raporlamışlardır.

Fuayede Grubumuza ayrılan stantta, Dünya Şampiyonlarımızdan ve madalya alan,

  • Zehra TAŞKALE,
  • İlyas PAMUKÇU,
  • Mehmet KURT,
  • Ahmet Yasin AKMEŞE,
  • Onur DEMİRBAŞ,
  • Efe Abdullah TANER,
  • Mete ÖZEN

gösteri yapmışlardır. Yarışçılarımızın gösterileri ilgiyle ve takdirle izlenmiştir.

Zirveye Grubumuz adına, Ünal UZDİL, Seçkin KÖSE ve Nurben DÖNMEZ’le birlikte, Şuhut/Afyonkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin EROĞLU, Eskişehir Fatih Fen Lisesi Müdürü Ahmet VAROL, Şuhut/Afyonkarahisar Fatih Ortaokulu Müdürü Ramazan KARAGÖZ, Ankara Etimesgut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oktay ÇALIŞKAN, Eskişehir Fatih Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Prof.Dr. Mustafa CAVCAR, Öğretmenler Mesud KARAGÖZ, Hüseyin ÖZÇELİK, Fatih KUZU, Hüseyin ÇINAR, Gülnur İNAN, Nazan ÖZGÜR AKKUL, Ayten TAŞ, Şenol SARICA, Veliler Nevzat PAMUKÇU ve Adnan AKMEŞE katılmışlardır.

Milli Eğitim Bakanımız sayın Nabi AVCI yarışçılarımızı ve grubumuzu kabul ederek tebrik etmiş ve yarışçılarımıza ödül vermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, grubumuzla devamlı işbirliği yapmak ve F klavyenin yaygınlaşmasını birlikte geliştirmek istediklerini belirtmişlerdir.

Milli Eğitim Bakanımız, Eğitim Teknolojileri Zirvesinin bundan böyle her yıl yapılmasını, seneye iki gün olarak ve daha büyük bir salonda düzenlemek istediklerini belirtmişlerdir.

Bakanlık yetkilileri, seneye yapılacak olan zirvede, Grubumuzun daha da etkili olmasının planlandığını, grubumuzun panel düzenlemesini, sunum yapmasını, bildiri hazırlamasını beklediklerini ifade etmişlerdir.

Fotoğrafta, yarışçı ve grubumuz üyeleri, Milli Eğitim Bakanımız ve Müsteşarımızla birlikte görülüyor.

Tavsiye Edilen Yazılar