Skip to content

2024 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasına Davet

KAMUOYU DUYURUSU:

İlk kez yapıldığı 2006 yılından beri yalnızca F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği tarafından, rahmetli İhsan Yener Hocamız başkanlığında düzenlenen “Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonaları”, bu yıl da yalnızca Derneğimiz tarafından düzenlenmektedir. Intersteno Türk Grubu üyeliğini temsil eden Derneğimizin dışında, Intersteno logosunu izinsiz kullanan kişi ve kurumların düzenlediği hiçbir yarışın geçerliliği bulunmamaktadır.

İzinsiz kullanımlar hakkında yasal yollara başvurulacak olup, İstanbul’daki Derneğimizin ve interstenoturk.org sitemizin dışında yayımlanan bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini tüm kamuoyuna duyururuz.

Millî Eğitim Bakanlığının Yarışma Yönetmeliğinde 26 Ocak 2023 tarihinde yapılan değişikliklere uyum kapsamında;
2024 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasının kayıt ve yarış tarihleri,
Derneğimiz Yönetim Kurulu kararı ile aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasına katılacak tüm okulların sayın müdürlüklerine,
sayın öğretmenlerimize ve yetkililerimize, 

Geçmiş yıllarda öğrencilerini Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası çalışma ve yarışlarına katmış olan sayın Öğretmenlerimiz olarak bugünlerde “İNTERSTENO TÜRK” sitemizde duyurduğumuz 2024 TÜRKİYE İHSAN YENER KLAVYE ŞAMPİYONASI başlıklı yazıyı görünce tüm kuralları ve uygulamaları anımsamış olabilirsiniz.

Kayıtlar 5 – 29 Şubat 2024, yarışlar ise 19 Şubat – 9 Mart 2024 tarihlerinde yapılacaktır.

“Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu – INTERSTENO” tarafından 1957 yılından beri organize edilmekte olan Dünya Klavye, Bilgisayar ve İnternet Şampiyonalarında gençlerimiz 2023 sonuna kadar 44’ü rekorlu 122 kez Dünya Şampiyonu olmuşlardı.

Sevgili meslektaşlarımız,

Öğrenci ve mezunlarınızla geçmişteki bu yarışlara hiç katılmadınızsa belirtmek veya katıldınızsa yinelemek isteriz ki, geleceğin aydın insanları (yani öğrencilerimiz) artık bilgisayarsız yaşayamayacaklar. Bilgisayarı bilinçli olarak (ONPARMAKLA+BAKMADAN) kullanamayan, internetten bilimsel olarak yararlanamayan geleceğin insanı, bugünün okuma yazma bilmeyen birinden farksız olacak.

Okulunuzda internetten yararlanma olanaklarınız şimdiden var olduğuna göre, hatta dünyadaki en bilimsel F Klavyeli bilgisayarlarınızı öğrencilerinizin On Parmak Yöntemiyle kullanmalarını öğretmekte ve geleceğin Dünya Şampiyonlarını bile (teşviklerinizle) yetiştirebilir olduğunuza göre, bu yılın İnternet Türkiye ve Dünya Şampiyonalarına katılma fırsatını kaçırmayıp, lütfen ilgilenmeniz dileği ile, en iyi öğrencilerinizin aşağıdaki linkte yer alan

https://www.interstenoturk.org/klavye-hiz-testi

testlerle ölçme ve değerlendirmeler yapıp, dakikada en az 100 – 150 vuruşu en çok %1 hata ile yapabilenlerini belirleyerek bilgi@interstenoturk.org adresimize bildirmek lütfunda bulunabilirseniz, belki sizin de bir öğrencinizin Türkiye ve Dünya İnternet Klavye Şampiyonu olmasını sağlayabilirsiniz. Ülkemizde, okullarda ve her alanda on parmakla bilgisayarın F klavyede kullanılmasının, 1955 yılından bu yana zorunlu hale getirildiği, Başbakanlığın 10 Aralık 2013 tarihli Genelgesiyle tekrar hatırlatılmıştır. Öğrencilerin başarısı, öğretmenlerinin eserleri ve başarılarının kanıtıdır (ve öğretmenlik mesleğini kutsallaştıran da bu başarının genelleşmesidir) inancıyla, ilgi ve teşviklerinizi bekler büyük başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

Emrah KUYUMCUSevilay GÜNDOĞDU DURMUŞRecep ÇÖMLEKCİ
INTERSTENO
Başkan Yardımcısı
INTERSTENO
İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatörü
INTERSTENO
İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatör Yardımcısı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Saymanı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Başkan Yardımcısı
 

bilgi@interstenoturk.org

Tel: 0533 459 33 11