Skip to content

2024 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Sonuçlandı

KAMUOYU DUYURUSU:

İlk kez yapıldığı 2006 yılından beri yalnızca F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği tarafından, rahmetli İhsan Yener Hocamız başkanlığında düzenlenen “Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonaları”, bu yıl da yalnızca Derneğimiz tarafından düzenlenmektedir. Intersteno Türk Grubu üyeliğini temsil eden Derneğimizin dışında, Intersteno logosunu izinsiz kullanan kişi ve kurumların düzenlediği hiçbir yarışın geçerliliği bulunmamaktadır.

İzinsiz kullanımlar hakkında yasal yollara başvurulacak olup, İstanbul’daki Derneğimizin ve interstenoturk.org sitemizin dışında yayımlanan bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini tüm kamuoyuna duyururuz.

2006 yılından beri Intersteno Türk Grubu olarak F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği tarafından düzenlenen ve Türkiye’de Intersteno onaylı tek yarış olan 2024 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası, 18 Mart 2024 tarihinde sonuçlanmıştır.

Türkiye genelinde 18 şehir ve 28 okulun katıldığı ve ana dil ve çok dilli olmak üzere iki ana kategoride düzenlenen Türkiye Şampiyonasında, birincilik elde eden tüm yarışçıların bilgisi aşağıda sunulmaktadır. Başta derece alan yarışçılarımız olmak üzere yarışa katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Tüm yarış sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir:

https://www.interstenoturk.org/2024-turkiye-yaris-sonuclari/

Ana Dil Yarışında:

  • 13 – 16 Yaş Öğrenciler Kategorisinde Manisa Borsa İstanbul MTAL’den Nejla VURAL net 73 sözcük,
  • 17 – 20 Yaş Gençler Kategorisinde İstanbul Kültür Üniversitesi Adalet MYO’dan Yağmur YAR net 51 sözcük,
  • 20 Yaş Üstü Deneyimliler Kategorisinde İstanbul FEBİDER’den Arif ALTUNTAŞ net 117 sözcük
    yazarak Türkiye Şampiyonu olmuşlardır.

Çok Dilli Yarışında:

  • 20 Yaş Üstü Deneyimliler Kategorisinde Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu memuru Ali KOÇ, 17 Dilde toplam net 58.030 vuruş ile Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Intersteno tarafından 2003 yılından beri düzenlenen ve Türkiye’deki organizasyonu yalnızca İstanbul FEBİDER (Intersteno Türk) tarafından yapılan 2024 Dünya İnternet Klavye Şampiyonaları için de devam eden kayıtlar 24 Nisan’da tamamlanacak; bugün başlayan yarış finalleri de 26 Nisan 2024 günü sonuçlanacaktır. Kayıtlar için: https://www.interstenoturk.org/2024-dunya-internet-klavye-sampiyonasi/

Saygılarımızla.

Emrah KUYUMCUSevilay GÜNDOĞDU DURMUŞRecep ÇÖMLEKCİ
INTERSTENO
Başkan Yardımcısı
INTERSTENO
İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatörü
INTERSTENO
İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatör Yardımcısı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Saymanı
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği
Başkan Yardımcısı
 

bilgi@interstenoturk.org

Tel: 0533 459 33 11