2005 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası

i2005logoIntersteno’nun 2003 yılında ilk defa denemiş olduğu, ve Konsey tarafından her sene ‘Deneme’ adı altında düzenlenmesine karar verdiği Dünya İnternet Şampiyonaları, 2003 ve 2004 yılında olduğu gibi 2005 yılında da Intersteno İtalya Federasyonu tarafından 30 Nisan – 20 Mayıs 2005 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Öğrencilerarası Dünya İnternet Şampiyonası sonuçlandı.

1 Mart – 23 Nisan tarihlerinde Elemeleri yapılan, 25 Nisan’da ise Finalleri başlatılan Şampiyona ve Birinciliklerin sonuçları 21 Mayıs Avrupa Birliği saati ile 24’te kesinleşmiştir.

Normal Programlarla çalışanların Klâvye Yarışlarında; 10 dakikada 6746 vuruşu 3 hata ile yazarak 6596 net vuruş = dakikada 659,6 vuruş (= 132 sözcük) hızla yazan Ümit Şeker kendi rekorunu yükselterek (Dünya Bilgisayar Şampiyonaları Yönetmeliğine göre) DÜNYA ŞAMPİYONU oldu.

Emrah Kuyumcu dakikada 130 sözcükle ikinci, Cihan Türkmen 110 sözcükle dördüncü oldu.

Türkiye (İntersteno-Türk), toplam 23 yarışçısı ile yarışmaya katıldı. Aşağıda sonuçların tam listesini bulabilirsiniz…

0-16 Yaş Öğrenciler Kategorisi

Sıra Soyadı ve Adı Şehir/Ülke Okul/Kuruluş Brüt Vuruş Hata Net Vuruş
1 Dominguez Mattias Waregem, BE H.-Harthandelsinstituut 5858 2 5758
2 Karen Koulakian Paris, FR FFTI Intersteno 5335 5 5085
3 Dario Mignini PERUGIA, IT ITC Capitini 4549 5 4299
4 Coen Schipper Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 4418 3 4268
5 Pocorobba Antonino Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 4060 3 3910
6 Eline Schipper Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 4099 5 3849
7 Mastellari Federico Reggio Emilia, IT Filippo Re 3894 3 3744
8 Piero Toffanin 34100 TRIESTE, IT GIAN RINALDO CARLI 3842 5 3592
9 Tavaglione Katia Reggio Emilia, IT Filippo Re 3640 3 3490
10 Cees Verburg Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 3718 5 3468
11 Yunus Emre Sahin Ankara, TR Aydýnlýkevler Ticaret Meslek lisesi ve Ankara Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi 4207 16 3407
12 Bianca Graafstra Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 3600 5 3350
13 Arcudi Andrea Sacile – PN, IT ISIS 3324 1 3274
14 Alfonsina Serio Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 3165 1 3115
15 Zazzera Mirko Rho, IT Istituto Tecnico Statale Commerciale e per Geometri 2793 1 2743
16 Giacomo Ballabio Villa Raverio di Besana B.za (MI), IT Ist.Istruzione Superiore 2731 1 2681
17 GIOVANNA CELINO MILANO, IT IPSSCTS CAVALIERI 2770 2 2670
18 Arnaud Raymackers Saint-Georges, BE AR Saint-Georges 3130 11 2580
19 PASINI ANDREA VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2945 8 2545
20 Domenico Capriglione Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 2681 3 2531
21 Depietri Martina Reggio Emilia, IT Filippo Re 2684 4 2484
22 PELLEGRINI FRANCESCO Pescia, IT I.T.C. F. Marchi 2778 6 2478
23 Martina Galvani FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2612 3 2462
24 D’Imperio Jessica Adria, IT ITCGS 2634 4 2434
25 Stabile Fabiano Reggio Emilia, IT Filippo Re 2633 4 2433
26 Perego Luca 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2824 8 2424
27 CHILETTI VALENTINA VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2805 8 2405
28 Zaia Tania Sacile – PN, IT ISIS 2396 0 2396
29 Ilaria Rossi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2377 0 2377
30 Bozzolini Giulia Reggio Emilia, IT Filippo Re 3083 15 2333
31 Elodie Léonard Jemelle, BE INSTITUT Jean XXIII 2680 7 2330
32 Ranieri Silvia Reggio Emilia, IT Filippo Re 2707 8 2307
33 Azzoli Fabrizio Terracina, IT Arturo Bianchini 2403 2 2303
34 Perrine CONSTANT ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 2682 8 2282
35 Aloi Giovanni Rho, IT Istituto Tecnico Statale Commerciale e per Geometri 2480 5 2230
36 Gagliano Vincenzo Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 2488 6 2188
37 Tivelli Silvia Adria, IT ITCGS 2488 6 2188
38 Camporese Silvia Sacile – PN, IT ISIS 2465 6 2165
39 ANNABELLA SIMMINI 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2365 4 2165
40 Pellegrino Margherita Reggio Emilia, IT Filippo Re 3000 17 2150
41 Poles Giuliano Sacile – PN, IT ISIS 2247 2 2147
42 Giorgia Amadori Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2254 3 2104
43 Isabella Tassone Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2850 15 2100
44 Kirsten de Vries Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 2447 7 2097
45 Muriel Vels Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 2335 5 2085
46 Pin Matteo Sacile – PN, IT ISIS 2250 4 2050
47 Sondini Roberta Sacile – PN, IT ISIS 2198 3 2048
48 ILARIA BERTELLI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2198 3 2048
49 Craparotta Francesco Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 2273 5 2023
50 MAICOL DI BARI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2138 3 1988
51 Collodetto Martina Sacile – PN, IT ISIS 1988 0 1988
52 Burak karaagac Ankara, TR Aydýnlýkevler Ticaret Meslek lisesi ve Ankara Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi 2684 14 1984
53 Fabio Sacco Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2381 8 1981
54 Alessio Sciuto TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 3171 24 1971
55 BONASSISA GIOVANNI Pescia, IT I.T.C. F. Marchi 3055 22 1955
56 Carpenè Patrizia Sacile – PN, IT ISIS 2302 7 1952
57 Massarenti Iara Adria, IT ITCGS 2344 8 1944
58 Vittorio Cremona FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2227 6 1927
59 FRANCESCA MELLONI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2562 13 1912
60 ELISA LODI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2088 4 1888
61 Salvatore MAITA Liège, BE AR Fragnée 3085 24 1885
62 Andrea Bisdomini PERUGIA, IT ITC Capitini 2333 9 1883
63 VALENTINA MANSERRA Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2175 6 1875
64 Fonsato Leonardo Adria, IT ITCGS 2005 3 1855
65 Lia Marchesi FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2150 6 1850
66 Wen Lili Xia Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2150 6 1850
67 Giuseppe Di Alberto Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 2048 4 1848
68 FUMAROLA LUCIA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 2196 7 1846
69 Anna Proserpi Villa Raverio di Besana B.za (MI), IT Ist.Istruzione Superiore 2182 7 1832
70 Tonussi Anna Sacile – PN, IT ISIS 2131 6 1831
71 Melissa Ritzema Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 1965 3 1815
72 Alan Cocozza Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2339 11 1789
73 Armato Giuseppe S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 2286 10 1786
74 Sacco Mario Terracina, IT Arturo Bianchini 2335 11 1785
75 RAMONA MONTANARI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 1927 3 1777
76 Bressan Andrea Sacile – PN, IT ISIS 1926 3 1776
77 Erkan Sert Lüleburgaz/Kirklareli, TR Lüleburgaz Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 2471 14 1771
78 Simone Sciuttini PERUGIA, IT ITC Capitini 2248 10 1748
79 Stephanie van der Werff Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 1777 1 1727
80 Beduz Cristina Sacile – PN, IT ISIS 1845 3 1695
81 ELEONORA NETTI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2238 11 1688
82 Cipriani Marelja Ena Reggio Emilia, IT Filippo Re 2130 9 1680
83 Stefania Amato Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 1817 3 1667
84 Pagliari Marco 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2150 10 1650
85 Sara Bigna FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2228 12 1628
86 Alberto Cordani FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2374 15 1624
87 Paolo La Sala TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1923 6 1623
88 Silvia Balza Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2460 17 1610
89 Daniela Guidotti FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2104 10 1604
90 Tatiana Estruch Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 1798 4 1598
91 BERNI IDRIA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 1992 8 1592
92 Nadia Tello Aldo Bonzi, Buenos Aires, AR Escuela de Enseñanza Media N° 41 1885 6 1585
93 Sara Angelini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1983 8 1583
94 Geoffray RAMACKERS Liège, BE AR Fragnée 2419 17 1569
95 Cellini Elena Sacile – PN, IT ISIS 1815 5 1565
96 Orlanda Savino Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1964 8 1564
97 Dennis van Driessen Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 2410 17 1560
98 TRENTI TANYA VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2452 18 1552
99 Chiara Evangelisti Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1743 4 1543
100 Esméralda VAN GYSEGHEM ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 1692 3 1542
101 Marco Valdifiori Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1739 4 1539
102 STEFANIA LEO 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1931 8 1531
103 Sergio Caprara POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1630 2 1530
104 Colapinto Antonio Terracina, IT Arturo Bianchini 1779 5 1529
105 Raissa Balzani Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1575 1 1525
106 Veronica Gardel TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1722 4 1522
107 Daniela Melani Torcetta Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 2071 11 1521
108 Laureen LUPOLI ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 2670 23 1520
109 Cadorin Andrea Sacile – PN, IT ISIS 2447 19 1497
110 Miriam Lentini TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1595 2 1495
111 Nicolas Contini FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 1728 5 1478
112 LAURA ORLANDINI Reggio Emilia, IT Filippo Re 2222 15 1472
113 SARA ZUFFI Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2017 11 1467
114 Ilaria Quarantelli FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 1759 6 1459
115 Valdameri Marica Rho, IT Istituto Tecnico Statale Commerciale e per Geometri 2453 20 1453
116 Giulia Abello Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2102 13 1452
117 Mastruzzo Sara Terracina, IT Arturo Bianchini 2202 15 1452
118 Antonio Blesce POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 2146 14 1446
119 MARIA ASSUNTA IURLARO 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1633 4 1433
120 Martina Muser TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1882 9 1432
121 Osvaldo Bianchini POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1776 7 1426
122 Valentina Novelli Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1556 3 1406
123 Francesca Dipino Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1802 8 1402
124 Federica Lanzi FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2094 14 1394
125 BALESTRA ROSANNA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 1625 5 1375
126 Gatti Lorenzo 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2116 15 1366
127 Palù Matteo Sacile – PN, IT ISIS 2112 15 1362
128 Sara Aglietti PERUGIA, IT ITC Capitini 1461 2 1361
129 Sabrina Alicia Lozano Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 1777 9 1327
130 Ambra Bocelli Foglia FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 2018 14 1318
131 SANDRA ABABIO Reggio Emilia, IT Filippo Re 1601 6 1301
132 Tania Lucia POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 2066 16 1266
133 Corso Antonino Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 2045 16 1245
134 Zanette Cinzia Sacile – PN, IT ISIS 2089 17 1239
135 Matteo Tomasulo 34100 TRIESTE, IT GIAN RINALDO CARLI 2625 28 1225
136 Eleonora Sala Villa Raverio di Besana B.za (MI), IT Ist.Istruzione Superiore 2051 17 1201
137 BARBARA CANTISANI 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1848 13 1198
138 Travaglioli Alex Reggio Emilia, IT Filippo Re 1996 16 1196
139 Debora Fellini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1530 7 1180
140 Roberta Tanzillo Villa Raverio di Besana B.za (MI), IT Ist.Istruzione Superiore 1475 6 1175
141 Lucia Garlando Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2187 21 1137
142 Veronica Femia Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2285 23 1135
143 Chiara Riitano Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 1977 17 1127
144 Giuseppe Cioffi Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1705 12 1105
145 Murat Zenbil Trabzon, TR Ticaret Meslek Lisesi 1632 11 1082
146 Andrea Morigi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1480 8 1080
147 Vercesi Jessica 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2404 27 1054
148 Samantha Paolillo Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1646 12 1046
149 Daniela Gaggeri Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 1835 16 1035
150 Cavallari Monica Adria, IT ITCGS 1674 13 1024
151 Johara Cappai TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1571 11 1021
152 FEDERICA PETROZZA Reggio Emilia, IT Filippo Re 2268 25 1018
153 Montalbano Saverio S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 1567 11 1017
154 Francesca Petris TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1204 4 1004
155 alessandro bevitori Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1294 6 994
156 Marco Frascoia Omegna, IT Istituto tecnico Commerciale e PACLE 2074 22 974
157 Angela Santopietro POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1319 7 969
158 Matteucci Ferdinando Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 1803 17 953
159 Giuseppe Calautti Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2300 27 950
160 Pisa Simone Terracina, IT Arturo Bianchini 1490 11 940
161 MICELE TECLA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 1523 13 873
162 Zannella Gianmarco Terracina, IT Arturo Bianchini 1370 10 870
163 FRANCESCA MARTENA 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1720 17 870
164 Daniele Campagna TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1165 6 865
165 Marangon Andrea Adria, IT ITCGS 2101 25 851
166 Melina Monti Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 995 3 845
167 Altobelli Andrea Terracina, IT Arturo Bianchini 1944 22 844
168 Mariëlle van der Werff Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 1391 11 841
169 Serena Orioli Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1182 7 832
170 Ezgi Akturk ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 858 1 808
171 Ascenzi Andrea Terracina, IT Arturo Bianchini 1816 21 766
172 Francesco Cordaro TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1354 12 754
173 Ambrifi Alessio Terracina, IT Arturo Bianchini 1410 14 710
174 Janneke Thea Cats Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 850 3 700
175 Carmela Del Giudice Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 2384 34 684
176 Peletti Michela 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2145 30 645
177 Santangelo Giuseppe Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 659 1 609
178 Avena Mauro Terracina, IT Arturo Bianchini 1002 8 602
179 D’Agostino Salvatore Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 930 8 530
180 Rizzi Matteo Terracina, IT Arturo Bianchini 1273 15 523
181 ORLANDO LORENZA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 1507 20 507
182 Ana Celeste Grande Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 936 9 486
183 Caterina Ruggiero FIDENZA PR, IT PACIOLO D’ANNUNZIO 1664 24 464
184 Luigi Iacovera POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1245 17 395
185 Roberta Pedrini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1168 16 368
186 Pietrosanti Fabiano Terracina, IT Arturo Bianchini 1200 17 350
187 STIGLIANO ADELE ELISABETTA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 1397 21 347
188 Mailen Becerra Gulla Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 516 4 316
189 Patrizi Gianluca GROTTAMMARE, IT ISTITUTO SCOLASTICO COMPRENSIVO 967 14 267
190 Romina Fusaroli Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1352 22 252
191 Ignoto Giovanni Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 1217 20 217
192 Marianela Egi Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 297 2 197
193 Foddi Federica GROTTAMMARE, IT ISTITUTO SCOLASTICO COMPRENSIVO 1159 20 159
194 Valeria Ottobrino Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 300 3 150
195 Schiavo Roberta 26013 CREMA CR, IT I.T.C.G. Pacioli 2086 39 136
196 D’ANGELO ANTONIETTA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 299 4 99
197 Leandro Gesummaria Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 692 13 42
198 Ornella Buscalia Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 672 13 22
199 Agustina Nan Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 1511 30 11
200 Buttafoco Daniele Terracina, IT Arturo Bianchini 296 17 0
201 Cipriani Marco Terracina, IT Arturo Bianchini 958 22 0
202 Andrea Speca GROTTAMMARE, IT ISTITUTO SCOLASTICO COMPRENSIVO 1214 49 0
203 Castaldo Alessandro Terracina, IT Arturo Bianchini 1124 33 0
204 Fabiola Ciprotti Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 1497 34 0
205 Emilio Fabio Bianchi POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1154 36 0
206 VIVIANA FERONE Reggio Emilia, IT Filippo Re 969 48 0
207 Ciccariello Antonio Terracina, IT Arturo Bianchini 1163 38 0
208 Georgina Hinclkey Aldo Bonzi, AR Colegio San Jose 1139 30 0
209 Luca Sforza Alessandria, IT I.I.S. L. da Vinci 1919 41 0
210 Finotto Alessia Adria, IT ITCGS 940 22 0
211 Luca Votta POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 1000 21 0
212 Fabio Gioria Omegna, IT Istituto tecnico Commerciale e PACLE 1756 38 0
213 Alessandra Laking Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1532 36 0
214 Tolomei Alberto Adria, IT ITCGS 1839 48 0
215 Andrea di Stefano TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1509 43 0

 

17-20 Yaş Gençler Kategorisi

Sıra Soyadı ve Adı Şehir/Ülke Okul/Kuruluş Brüt Vuruş Hata Net Vuruş
1 UMIT SEKER ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 6746 3 6596
2 EMRAH KUYUMCU ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 6480 9 6030
3 Andrea Marleen Schipper Norg, NL Opleidingsinstituut Schipper 5783 0 5783
4 CIHAN TURKMEN ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 5506 14 4806
5 Aurélie Jadot Namur, BE Haute Ecole 4821 13 4171
6 Mahieu Sam Waregem, BE H.-Harthandelsinstituut 4419 7 4069
7 FABRIZIO ROSSELLA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 3889 1 3839
8 Tugade Maria Theresa Reggio Emilia, IT Filippo Re 3970 3 3820
9 BONASSISA MICHELE Pescia, IT I.T.C. F. Marchi 4525 15 3775
10 CAMPESE IRENE MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 3935 5 3685
11 Termote Tom Waregem, BE H.-Harthandelsinstituut 4035 8 3635
12 Federico Baldi VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 4073 9 3623
13 Sozzi Tiziana Rho, IT Istituto Tecnico Statale Commerciale e per Geometri 3357 2 3257
14 LUONGO DANIELA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 3400 3 3250
15 Andrea Nocera TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 3692 9 3242
16 Marco Montanari RAVENNA, IT GRUPPO ITALIANO 3690 10 3190
17 Emmanuelle MARKUS 4280 HANNUT, BE AR HANNUT 3613 9 3163
18 Schotte Tim Waregem, BE H.-Harthandelsinstituut 4396 26 3096
19 Chiara Macrì Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 3482 8 3082
20 MIRAY CABALAR ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 3368 6 3068
21 Roberto Ruocco Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 3211 4 3011
22 GIULIA FIAMMENGHI Ravenna, IT ITSCT 3159 3 3009
23 DANNI LI MILANO, IT IPSSCTS CAVALIERI 3201 4 3001
24 Meli Grazia Fiorella S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 3456 10 2956
25 Chantal Foschi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 3398 9 2948
26 Leandro Iezzi Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 3416 11 2866
27 Simona Simone Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 3287 9 2837
28 Stéphanie VERBIST VERVIERS, BE AR Verdi 3025 4 2825
29 Rosa Annunziata D’Amici 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2863 1 2813
30 SEDA ALTINEL ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 3213 8 2813
31 Davide Tripi CORSICO, IT ITCS 3046 5 2796
32 David Lecoq Liège, BE AR Fragnée 3036 5 2786
33 Francesca Balboni Cento, IT ISIT Bassi-Burgatti 2990 5 2740
34 POLITANO MARTA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2839 2 2739
35 Clò Luca VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 3099 8 2699
36 Audrey Collinet Saint-Georges, BE AR Saint-Georges 3211 11 2661
37 Céline Berger NIVELLES, BE IPET 3608 19 2658
38 Laila El Behri NIVELLES, BE IPET 3198 11 2648
39 FIORENTINA VINCENZA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2669 1 2619
40 Arnaud COLLIN BASTOGNE, BE Athénée royal Bastogne Houffalize 2906 6 2606
41 Nataliya Kasyanenko Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2830 5 2580
42 Calegari Maicol Reggio Emilia, IT Filippo Re 3025 9 2575
43 ROSSELLA GUARINO MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2808 5 2558
44 DE CRISTOFARO MOIRA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2700 3 2550
45 Giulia Tassone Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2930 8 2530
46 Giada Vitali Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2729 4 2529
47 Votinova Irina IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 3023 10 2523
48 GOFFREDO ILARIA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 2768 5 2518
49 Farah Mesiti Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 3066 11 2516
50 Aurore BROUET 4280 HANNUT, BE AR HANNUT 2793 6 2493
51 Dilek Seten ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 2680 4 2480
52 VIVIANA SCHIAVONE 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2698 5 2448
53 BUONO ANNAMARIA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2639 4 2439
54 Geoffrey Lonnart BE-6460 Chimay, BE AR Chimay 2771 7 2421
55 FERRARI DIEGO VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2520 2 2420
56 Sophie CLARISSE ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 2738 7 2388
57 TAMMARO ROBERTO MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2629 5 2379
58 MEMMOLO MINA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2470 2 2370
59 Aline Ferrari Castello Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 3094 15 2344
60 Loïc Debry Jemelle, BE INSTITUT Jean XXIII 3444 22 2344
61 Da Re Vania Sacile – PN, IT ISIS 3173 17 2323
62 Andrea Criscuolo Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 3220 18 2320
63 Federica Angelica Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2317 0 2317
64 Ada Laurelli 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2610 6 2310
65 Pendola Valentina S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 3157 17 2307
66 Jérémy DEFONTAINE TOURNAI, BE ITCF val d’Escaut 3243 19 2293
67 PALMISANO CATERINA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 2535 5 2285
68 Elisabeth Forgione TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 2423 3 2273
69 Gerardo Mansi Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 2869 12 2269
70 Giulia Naldi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2418 3 2268
71 Baita Marica Sacile – PN, IT ISIS 2465 4 2265
72 DALLOLI DAVIDE VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2761 10 2261
73 Guven Ozdemir Liège, BE AR Fragnée 2852 12 2252
74 Sara Fabbri Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2343 2 2243
75 Preyscillia PREVOT ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 2281 1 2231
76 Risciglione Manuel Reggio Emilia, IT Filippo Re 2768 11 2218
77 Zanni Luca Reggio Emilia, IT Filippo Re 2514 6 2214
78 Yavuz Orhan Lüleburgaz/Kirklareli, TR Lüleburgaz Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 2791 12 2191
79 Valentina Iannuzzi CORSICO, IT ITCS 2537 7 2187
80 Ludivine PASCHAL 4280 HANNUT, BE AR HANNUT 2882 14 2182
81 CANAN RUTLI ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 2869 14 2169
82 SANTAMARIA FABIOLA MIRABELLA ECLANO (AV), IT I.P.S.C. MIRABELLA ECLANO (AV) 2362 4 2162
83 Allmert Samantha BASTOGNE, BE Athénée royal Bastogne Houffalize 2951 16 2151
84 Anastasi Alessandra Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2408 6 2108
85 Giorgia Montalti Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2239 3 2089
86 CITO MARIANTONIETTA Martina Franca, IT Ist. Prof. di Stato 2385 6 2085
87 Antonio Strangis Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 3029 19 2079
88 MONE ALBA VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2776 14 2076
89 Lison Leslie 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 2108 1 2058
90 Barla Desy IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 2308 5 2058
91 Moreno Maio Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2332 6 2032
92 Sarah Lengele Namur, BE Haute Ecole 2722 14 2022
93 Emilie VOLONT 4280 HANNUT, BE AR HANNUT 2520 10 2020
94 Pisciotta Giuseppe Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 2216 4 2016
95 Vincent Gobert Jemelle, BE INSTITUT Jean XXIII 3212 24 2012
96 Reviglio Vittoria Sacile – PN, IT ISIS 2259 5 2009
97 ANTONELLA PETRONELLI 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2156 3 2006
98 Viola Montanari Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2259 6 1959
99 Pellegrini Fabiana IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 2485 11 1935
100 Antonella Restagno Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2382 9 1932
101 PANARIELLO DARIO VIGNOLA MODENA, IT I.T.C.S. AGOSTINO PARADISI 2731 16 1931
102 Emilie Collard Liège, BE AR Fragnée 2472 11 1922
103 Eren Temel Polatli /Ankara, TR Polatli Ticaret Meslek Lisesi 2071 3 1921
104 Leone Aldo Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 2669 15 1919
105 Giulia Bardon Omegna, IT Istituto tecnico Commerciale e PACLE 3054 23 1904
106 Noemi Armari Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2100 4 1900
107 Seray Durak ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 2008 3 1858
108 Sara Amoriello Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2107 5 1857
109 ALESSIA RUGGIERO 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1989 3 1839
110 Cambareri Elisa IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 2330 10 1830
111 Aurore MONNIEZ TOURNAI, BE ITCF val d’Escaut 2203 8 1803
112 Giuseppe Laganà Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2722 19 1772
113 Ayse Bosnak Istanbul, TR I.Ü. Adalet Meslek Yüksekokulu 2006 5 1756
114 Taner Sonmez Istanbul, TR I.Ü. Adalet Meslek Yüksekokulu 2185 9 1735
115 Alice Sirotti Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1981 5 1731
116 Fabiana Giorgetti Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2073 7 1723
117 Giselle Pierro CDAD.AUT. DE BS.AS., AR INSTITUTO INMACULADA CONCEPCIÓN 2067 7 1717
118 Antonio Arigliano 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2056 7 1706
119 Yagmur Yuksel Ankara, TR Aydýnlýkevler Ticaret Meslek lisesi ve Ankara Anadolu Ýletiþim Meslek Lisesi 2325 13 1675
120 Bacq Estelle 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 2120 9 1670
121 Charlène Castelli Liège, BE AR Fragnée 2702 21 1652
122 Cécile Wery Liège, BE AR Fragnée 2096 9 1646
123 Matteo Uboldi CORSICO, IT ITCS 2289 13 1639
124 Sara Cellini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2338 14 1638
125 Patricio Peña CDAD.AUT. DE BS.AS., AR INSTITUTO INMACULADA CONCEPCIÓN 2667 21 1617
126 Marinela Blastre CDAD.AUT. DE BS.AS., AR INSTITUTO INMACULADA CONCEPCIÓN 2213 12 1613
127 Zuhal Adiay Istanbul, TR I.Ü. Adalet Meslek Yüksekokulu 1747 3 1597
128 Garelli Erica IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 2746 23 1596
129 Hourmis Mate Samim 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 1595 0 1595
130 Giuseppe Gambardella Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 2295 14 1595
131 JENNIFER ILARI MACERATA, IT I.T.A.S. 2202 13 1552
132 TIZIANA SOLFRIZZI 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1730 4 1530
133 Luca Corteggiano CORSICO, IT ITCS 1926 8 1526
134 Elena Logozzo Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2617 22 1517
135 Toussaint Amandine BASTOGNE, BE Athénée royal Bastogne Houffalize 2516 20 1516
136 Miguel QUESTROY ANTOING, BE ITCF Val d’Escaut 1914 8 1514
137 OLIVIERI MARIA ROSANNA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1763 5 1513
138 LUCIA ROGANI MACERATA, IT I.T.A.S. 2181 14 1481
139 Pasquale Guarnaccia Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2117 13 1467
140 Arif Vicil Istanbul, TR I.Ü. Adalet Meslek Yüksekokulu 1846 8 1446
141 Ferraro Maria Rosaria S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 1665 5 1415
142 Caria Alessia IMPERIA, IT I.P.S.S.C.T U. CALVI 2009 12 1409
143 Jenny Sollero TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1905 10 1405
144 Marie-Noëlle Ramsay 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 1605 4 1405
145 Sara Pennacchi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2336 19 1386
146 AGRELLO ROSMERI 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1778 8 1378
147 Chiara Balassi Omegna, IT Istituto tecnico Commerciale e PACLE 2296 19 1346
148 Sophie Leveaux Liège, BE AR Fragnée 1930 12 1330
149 OLIVA LOREDANA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1775 9 1325
150 SABRINA TEDESCO 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2298 20 1298
151 Lasagni Matteo Reggio Emilia, IT Filippo Re 2444 23 1294
152 Emine Teke ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 2270 20 1270
153 Alice Petris TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1702 9 1252
154 Jessica Muro Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1452 4 1252
155 Cicerano silvana Terracina, IT Arturo Bianchini 1751 10 1251
156 Francesca Arnesano 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 2082 17 1232
157 Martina Spadaccini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1915 14 1215
158 Mangiaracina Rosa S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 1963 15 1213
159 Luana Ricciardi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1703 10 1203
160 Rachele Ambrogetti Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 2125 19 1175
161 Amélie Thibaut 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 1152 0 1152
162 Maddalena Del Fabbro TOLMEZZO, IT I.S.I.S LINUSSIO 1395 5 1145
163 Cataldo Giuseppe Castelvetrano, IT G.B. Ferrigno 1587 9 1137
164 NICOLETA NADOLU MACERATA, IT I.T.A.S. 2025 18 1125
165 Alessandra Cavallo 72100 BRINDISI, IT IPSSCTP DE MARCO 1722 12 1122
166 Elisa Canestrini Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1716 12 1116
167 Giuseppe Garaffa TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1863 15 1113
168 Laura Casadei Lucchi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1851 16 1051
169 Mele Alessia Terracina, IT Arturo Bianchini 1329 6 1029
170 Giamaica Rocchi Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1475 9 1025
171 Olga Kwiecien Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1586 12 986
172 AURELIO ADELINA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1872 18 972
173 Appoline VERCOUTER TOURNAI, BE ITCF val d’Escaut 3221 46 921
174 Natascia Gabrielli Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1694 16 894
175 Stefania Pappacoda Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1583 14 883
176 Gaspare Greco TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1304 9 854
177 Francesco Molari Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1924 22 824
178 Gabriela Gonzáles Nieva Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 934 3 784
179 Livio Vito Macchia POTENZA, IT Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Programmatori 2079 26 779
180 La Rocca Letizia S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 1382 13 732
181 Giulia Candido Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 2164 29 714
182 Tommaso Placucci Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 1848 26 548
183 Impastato Rossella S.Margherita Belice, IT I.P.S.S.C.T 1466 19 516
184 Flavia Gennaro Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 608 3 458
185 Didem Tulum ISTANBUL, TR SAMPIYON KURSLARI 1776 28 376
186 Marco Ferlito TRAPANI, IT ITC S. CALVINO TRAPANI 1867 30 367
187 FERRAGUTI EMANUELA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1747 32 147
188 Laura Mahy 5500 DINANT, BE Communauté scolaire libre G. Cousot Dinant 1355 25 105
189 ROCCO MAURIZIO 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 303 4 103
190 Sarah Zavoli Cesena, IT Istituto Macrelli (IPSSCT) 311 48 0
191 Abdülkadir Tas Istanbul, TR I.Ü. Adalet Meslek Yüksekokulu 0 1 0
192 BIANCHI KATIA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 295 10 0
193 Maurizio Carelli CORSICO, IT ITCS 1706 48 0
194 Verónica Cortelezzi Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 2160 53 0
195 Bruno Condarcuri Marina di Gioiosa Jonica, IT Istituto d’Istruzione Superiore Umberto Zanotti Bianco 821 198 0
196 DI LASCIO MARIA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 295 13 0
197 Sebastián Auladell Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 2325 107 0
198 Vincenzo Cammarota Amalfi, IT Istituto Professionale Commercio e Turismo 1898 42 0
199 Estela Yesica Sánchez Ciudad Autónoma de Buenos Aires, AR Instituto San Cayetano 1569 72 0
200 ZACCARA FEDERICA 85044 LAURIA – PZ, IT I.P.S.S.C.T. N. Miraglia 1048 21 0

 

Tüm Türk Yarışçılar

2005 Öğrencilerarası Dünya İnternet Şampiyonası’nda derece alan Türk Yarışçılar

 17-20 Yaş Arası Gençler Kategorisi
Sıra Ad & Soyad Şehir Okul Brüt Vuruş Hata Net Vuruş
1 Ümit Şeker İstanbul Şampiyon Kursları 6746 3 6596
2 Emrah Kuyumcu İstanbul Şampiyon Kursları 6480 9 6030
4 Cihan Türkmen İstanbul Şampiyon Kursları 5506 14 4806
20 Miray Çabalar İstanbul Şampiyon Kursları 3368 6 3068
30 Seda Altınel İstanbul Şampiyon Kursları 3213 8 2813
51 Dilek Seten İstanbul Şampiyon Kursları 2680 4 2480
78 Yavuz Orhan Kırklareli Lüleburgaz Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 2791 12 2191
81 Canan Rutli İstanbul Şampiyon Kursları 2869 14 2169
103 Eren Temel Ankara Polatlı Ticaret Meslek Lisesi 2071 3 1921
107 Seray Durak İstanbul Şampiyon Kursları 2008 3 1858
113 Ayşe Boşnak İstanbul İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O 2006 5 1756
114 Taner Sönmez İstanbul İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O 2185 9 1735
119 Yağmur Yüksel Ankara Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi 2325 13 1675
127 Zuhal Adıay İstanbul İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O 1747 3 1597
140 Arif Vicil İstanbul İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O 1846 8 1446
152 Emine Teke İstanbul Şampiyon Kursları 2270 20 1270
185 Didem Tulum İstanbul Şampiyon Kursları 1776 28 376
191 Abdülkadir Taş İstanbul İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O 0 1 0
 16 Yaş Altı Öğrenciler Kategorisi
Sıra Ad & Soyad Şehir Okul Brüt Vuruş Hata Net Vuruş
11 Yunus Emre Şahin Ankara Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi 4207 16 3407
52 Burak Karaağaç Ankara Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi 2684 14 1984
77 Erkan Sert Kırklareli Lüleburgaz Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 2471 14 1771
145 Murat Zenbil Trabzon Trabzon Ticaret Meslek Lisesi 1632 11 1082
170 Ezgi Aktürk İstanbul Şampiyon Kursları 858 1 808