122 yıl önce bugün… 26 Eylül 1887 günü İngiltere’nin başkenti Londra’da, o günkü adıyla ‘Stenografi Federasyonu’ olarak kuruldu.

İngiltere’deki modern stenonun 300. yıldönümünü kutlamak ve Parlamento-Mahkeme-Sekreter stenograflarının işbirliğine daktilografların da katılması amacıyla kurulan Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu – Intersteno; geçen 122 yıl içerisinde, öncelikli amaçları olan Daktilografi ve Stenografinin gelişimi konusunda tüm dünyada çok büyük ve başarılı çalışma ve gelişmelere imza atmıştır.

Şu an 36 ülkenin üye olduğu, her iki yılda bir düzenlediği Dünya Bilgisayar ve Stenografi Şampiyonalarına ve her yıl yapılan Dünya İnternet Şampiyonalarına katılan binlerce yarışçısı ve öğrencisiyle, ve yüz binlerce destekçisiyle Intersteno; her geçen gün, tüm dünyada bilgisayarın bilinçli kullanımı ile yaygınlaşmasını sağlamanın haklı gururu ve mutluluğu içerisindedir.

Biz de İntersteno-Türk Grubu olarak; Intersteno’nun 122. Kuruluş Yıldönümünü en içten dileklerimizle kutlar, hep birlikte daha büyük başarılarımızın devamını dileriz.

İntersteno-Türk Grubu

Tavsiye Edilen Yazılar