19-23 Mart 2018 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Kariyer Zirvesi kapsamında; İntersteno-Türk Başkanlığı olarak “F Klavyenin Kariyer Gelişimine Katkısı” panelimizi 22 Mart günü Adalet MYO Konferans Salonunda gerçekleştirerek, tüm üniversite öğrencileriyle buluştuk.

Bu kapsamda 23 Mart günü de Adalet MYO Bilgisayar Laboratuvarında, özellikle 10 Parmakla F Klavye eğitimi gören Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak “F Klavye Uygulaması ve Eğitimi“ni düzenledik.

Düzenlenen Kariyer Zirvesinde; özellikle yakında mezun olacak tüm üniversite öğrencilerine yönelik olarak, F Klavyenin ve 10 Parmak Metodunun tüm mesleklerde kariyer gelişimine katkısı ve avantajlarını, F Klavyenin üstün özellikleri, 10 Parmak metodunun eğitim ve kişisel gelişime katkıları ile dünyadaki yeni gelişmelere de örnekler verilerek, ayrıca Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Intersteno’nun düzenlediği klavye yarışları hakkında bilgi verildi.

F Klavyenin Kariyer Gelişimine Katkısı Panelimiz

Sevilay Gündoğdu

F Klavyenin mucidi ve Intersteno Onursal Başkanı İhsan Sıtkı Yener‘in sunumu ile özgeçmişi okunarak başlayan Panelde, Intersteno Jüri Üyesi ve İntersteno-Türk Yönetim Kurulu Üyesi Sevilay GÜNDOĞDU ilk sözü alarak F Klavyenin hikâyesi, üstün özellikleri ile Intersteno Türkiye ve Dünya Klavye Şampiyonalarından bahsetti.

Sunum sırasında ayrıca Intersteno Tanıtım Filmi ile İntersteno-Türk Uçan Parmaklar videosu sunularak, F Klavye ile son yarışlarda aldığımız şampiyonluklar ve yarışlar anlatıldı.

Emrah KuyumcuArdından sözü alan Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi, F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği Başkanı ve Dünya Klavye Şampiyonu Emrah KUYUMCU da, F Klavyenin ve 10 Parmak metodunun özellikle iş hayatı ve günlük hayata olan önemli katkıları, klavye kullanımının güncel durumu ile dünyadan klavye ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler sundu.

Özellikle yakında mezun olarak iş hayatına atılacak olan üniversite öğrencilerini ilgilendiren ve mesleki hayatta F Klavyenin her alandaki iş verimliliğine katkısını vurgulayarak sunumunu tamamladı.

2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasına Katılan Öğrencilere Sertifikaları Takdim Edildi

Panelin bitiminde ayrıca 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasına katılan Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencilerinin sertifikaları da bir törenle yine Sevilay GÜNDOĞDU ve Emrah KUYUMCU tarafından Intersteno adına takdim edildi. Son yıllar

da öğrencileri teşvik ederek yetiştiren ve önemli başarılar almasını sağlayan Adalet Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Hatice MESCİ‘ye de Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Kariyer Zirvesinin son günü olan 23 Mart günü de özellikle Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mevcut F Klavye derslerinde on parmak tekniklerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve motivasyonu amaçlı olarak; merhum Dr. İhsan Sıtkı Yener’in yetiştirdiği ve onun vermiş olduğu bayrağı taşıyan kişilerden Emrah Kuyumcu ve Sevilay Gündoğdu, yine Yener’in Dünya ve Türkiye şampiyonalarına hazırlanan öğrencilerine uyguladığı yöntemlerle uygulamalı eğitim verdi. Böylece Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Intersteno jüri üyesi ve dünya şampiyonundan birer saat de olsa ders alma imkânı elde etti.

Uygulamalı eğitim kapsamında birinci ve ikinci sınıf öğrencileri; temel tekniklerin düzeltilmesi, hataların giderilmesi ve hız artırmaya yönelik olarak yüksek sürat cümlesi, 1-3-10 dakikalık hatasızlık hedefli sürat testleri ve sözcük ekleri çalışmaları yaptı.

Etkinlik sırasındaki tüm fotoğrafları aşağıda detaylı olarak görebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar