Intersteno E-news 81

Intersteno’nun dünya genelinde her 2 ayda bir yayımladığı E-News Haber Bültenlerinin 81. Sayısı olan 2017 Ekim ayı bülteni yayımlandı.

Dünya genelinde tüm mevcut üyelere e-mail ile gönderilen ve yalnızca İngilizce olarak hazırlanan E-news Bülteninin 2017 Ekim sayısında ayrıca İntersteno-Türk Grubumuz adına da önemli gelişmelere yer verildi:

 • 51. Intersteno Kongresindeki Genel Kurul kapsamında yapılan yeni Intersteno Yönetim Kurulu seçiminde; halihazırda Intersteno Yönetim Kurulu Danışmanlığını yürüten ve İntersteno-Türk F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği Başkanımız Emrah KUYUMCU, Intersteno Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesi vesilesiyle E-News Bülteninde tanıtımı yapıldı.
 • 51. Intersteno Kongresi ve Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonalarının bir özeti yapılarak; özellikle Türk Grubumuzun aldığı tarihi başarıları da kapsayan madalya sahipleri ve başarıları aktarıldı. Yine Kongrenin en küçük yarışçıları olarak, İntersteno-Türk Grubumuzda Afyon Sandıklı ilçesinden katılan 9 yaşındaki 5 yarışçımıza yer verildi.
 • İntersteno-Türk Grubu olarak bulunduğumuz adaylık ve yaptığımız sunum sonucunda; Berlin’de yapılan son Konsey oturumunda kesinleştiği üzere de bir sonraki Konsey Toplantılarının 2018 yılında İstanbul’da yapılması kararlaştırılmış olup, bununla ilgili kısa bir tanıtıma yer verilmiştir.

Birçok ülkeden haberlerin ve gelişmelerin de aktarıldığı E-News Ekim 2017 sayısında öne çıkan tüm haber başlıkları şu şekildedir:

 1. Başkanın Mesajı
  (President’s Message)
 2. Intersteno Yeni Yönetim Kurulu: Yeni Üyelerle Tanışın
  (The new Intersteno Board: Meet the new Intersteno Board Members)
 3. IPRS Raporu: Alman Federal Meclisinde yapılan Uluslararası Parlamento Stenografları Konferansı
  (IPRS Report: International conference for parliament stenographers at the Bundestag)
 4. 51. Intersteno Kongresi – Berlin – 28 Temmuz 2017
  (51st congress Intersteno – BERLIN – 28 July 2017)
 5. Ulusal Gruplardan Haberler
  (News from National Groups)
 6. 2018 Ekim ayındaki Konsey Toplantıları için Önerilen Kongre Mekanı
  (Proposed venue for the October 2018 Council Meeting)
 7. 2019 Intersteno Kongresi için Önerilen Kongre Mekanı
  (Proposed venue for the July 2019 congress)
 8. Bir Öğrenciden Talep
  (Request from a student)
 9. Yeni Bir Yarışa Davet
  (An invitation to a new competition)
 10. Etkinlik Takvimi
  (Event Calendar)

Intersteno resmî web sitesinden duyurulan E-News 2017 Ekim ayı bültenini, aşağıdaki butona tıklayarak indirebilir ya da aşağıdaki pencereden okuyabilirsiniz.

http://www.intersteno.org/wp-content/uploads/2017/10/enews81.pdf

Tavsiye Edilen Yazılar