INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu’na bağlı ÇEKYA Ulusal Grubu tarafından düzenlenen ZAV100 5. Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye yarışı 5 ve 9 Aralık 2023 tarihlerinde yapılmıştır.  

Yarışmada Türk Milli Takımımızdan,
–  0 – 12 Yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Barbaros Ortaokulu öğrencisi Hasan Enes ÖZKAN 483 puanla birinci,

-13-16 Yaş Öğrenciler Kategorisinde Afyonkarahisar/Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi Nisan Maya TUNÇOĞLU 756 puanla birinci,

–  0 – 12 Yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar/ Kocatepe İlkokulu öğrencisi Şevval Erva BAŞOĞLU 461 puanla ikinci,
– 13-16 Yaş Öğrenciler Kategorisinde Aydın/Nazilli Fen Lisesi öğrencisi Bağdagül ÖZKAN 702 puanla ikinci

olmuştur. Hasan Eymen BAŞOĞLU, Ümit ŞEKER, Ziya Doruk AY, Hüseyin KÜÇÜK, Aysima TAŞ, Zeynep KAYA ve Onur DEMİRBAŞ da Onur tablosuna girmişlerdir.
Yarışlara, Hırvatistan, Belçika, Almanya, Slovakya, Çekya, İtalya, Lükseburg, Arjantin, Macaristan, Polonya ve Türkiye olmak üzere 11 Ülkeden toplam 1356 yarışçı katılmıştır. Ülkemizden de 135 yarışçı iştirak etmiştir.

4 Kategoride yapılan yarışlarda dağıtılan 12 madalyanın, 4’ünü 2’si birincilik, 2’si ikincilik olmak üzere kazanan Türk Milli Bilgisayar Klavye Takımımız takım halinde de ZAV YARIŞI ŞAMPİYONU olmuştur. İtalya 1 birincilik, 2 ikincilik, Hırvatistan 2 üçüncülük, Polonya 1 üçüncülük, ve ev sahibi Çekya 1 birincilik, 1 üçüncülük kazanmıştır.

Yarışma sonuçlarına
https://manag.zav.cz/en/r2p/155/ linkinden ulaşabilirsiniz.


                            INTERSTENO ULUSLARARASI BİLGİ İŞLEM VE İLETİŞİM FEDERASYONU
                                     TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ VE TÜRK GRUBU BAŞKANLIĞI

Tavsiye Edilen Yazılar