2018 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası Başlıyor

2018 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası

Birleşmiş Milletlere bağlı “Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu – INTERSTENO” tarafından her yıl organize edilmekte olan Dünya Bilgisayar ve İnternet Klavye Şampiyonalarında, her yaştaki öğrencilerimiz ve mezunlarımız 2017 sonuna kadar 39 rekorlu; 89 kez Dünya Şampiyonu olmuşlardı. 

Özellikle öğrencileri bilimsel yöntemlerle çalışmaya başlatarak teşvik amacıyla her yıl okullarda düzenlenmekte olan Dünya İnternet Klavye Şampiyonalarının 16’ncısının Türk yarışçılar için Kayıtları 19 Mart – 22 Nisan 2018 tarihlerinde; Finalleri ise 23 Nisan – 9 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğrencilerimiz, okumayı her yerden öğrenmiş olabilirler ama YAZI DİLİNİ ve BİLİMSEL YAZMA SANATINI (On parmakla + Bakmadan Yazma Yöntemini) Bizler Öğretemezsek nereden öğrenecek? Ayrıca, Öğrencileri, öğrenebilecekleri en verimli yöntemlerle çalışmaya teşvik ederek heveslendirip çalışkanlaştırabilmek, öğretmenlik mesleğini kutsallaştıran etkenler değil midir?

Okulunuzda internetten yararlanma olanaklarınız şimdiden var olduğuna göre, bu yılın Dünya Şampiyonalarına katılma fırsatını kaçırmayıp, lûtfen ilgilenmeniz dileği ile, önce Ölçme – Değerlendirme Yönergesi ile Usul ve  Kurallar eklerini inceledikten sonra Öğretmen Kayıt Yönergesi’ni dikkatle okuyup, öğrencilerinizin https://www.interstenoturk.org/klavye-hiz-testi sitesine girip, oradaki testlerle ölçme ve değerlendirmeler yapıp, yaş kategorileri ayrımıyla; 20 yaşına kadar olanlar dakikada en az 150 – 180 – 200 vuruşu en çok %1 hata ile; 21 yaş ve üzerindekilerin en az 240 vuruşu en çok  % 0,5 (yarım) hata ile yazabilenlerini belirleyip, şampiyonalara teşvik edip çalıştırarak, bu yıl olmazsa gelecek yıllarda belki Sizin de bir öğrencinizin İnternette önce Türkiye sonra da Dünya Şampiyonu olmasını sağlayabilirsiniz.

Öğrencilerin başarısı Öğretmenlerinin eserleri ve başarılarının kanıtıdır inancıyla, ilgi ve teşviklerinizi bekler büyük başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

INTERSTENO TÜRK GRUBU BAŞKANLIĞI VE
F KLAVYE VE BİLGİ İŞLEM DERNEĞİ

INTERSTENO
TÜRK GRUBU Başkanı
ve Türkiye Temsilcisi

Seçkin KÖSE
Şampiyona Organizasyonu
Türkiye Temsilcisi
Meral YENER
İnternet Şampiyonaları
Türkiye Koordinatörü
Nurben DÖNMEZ
INTERSTENO
Yönetim Kurulu Üyesi ve
F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği Başkanı
Emrah KUYUMCU

 

scroll to top