Orman ve Su İşleri Bakanının, Afyon Şuhutlu Gençleri Kabulü

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye ve Dünya Klâvye Şampiyonu Şuhutlu öğrencileri makamında kabul etti.

13Türkiye’de okullarda F klâvye öğretiminin ders olarak verilmesi konusundaki mücadelemizde, çeşitli alanlarda yaptığımız sunumlarda örnek gösterdiğimiz Şuhutlu genç öğrenciler, öğretmenleri Hüseyin Özçelik ile beraber Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nu 4 Şubat 2013 günü makamında ziyaret etti.

Aynı zamanda kendisi de Afyonkarahisar-Şuhut doğumlu olan Prof.Dr.Veysel Eroğlu; doğduğu, büyüdüğü yerden gelen, Türkiye’de F Klavyenin tanıtılmasına, sevdirilmesine katkısı olan öğrencileri, başta bu gençleri büyük bir özveriyle yetiştiren öğretmenleri Hüseyin Özçelik olmak üzere, başarılarından dolayı gurur duyduğunu ve bir Şuhutlu olarak duygulandığını dile getirdi.

Bilindiği gibi Afyonkarahisar Şuhut Fatih Ortaokulu öğrencileri Zehra Taşkale, Mehmet Kurt ve Fatih Gümüş ile Şuhut Kurtuluş Ortaokulu öğrencisi İlyas Pamukçu, 2011 ve 2012 yılında üst üste iki yıl dünya şampiyonu oldular.

2013 yılında da Türkiye ve Dünya İnternet Şampiyonalarında, ardından da Temmuz ayında Belçika’nın Ghent şehrinde yapılacak olan Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonasında, gençlerimize İntersteno-Türk olarak biz de başarılar diliyor, kendileriyle gurur duyuyoruz.

İntersteno-Türk Grubu

 Tüm Fotoğraflar :

scroll to top