İntersteno-Türk Grubunun, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’ı Ziyareti

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, İntersteno-Türk Grubu Yarışçı ve Yöneticilerini Makamında Kabul Etti

Şimdiye kadar katıldığı Bilgisayar Klavye şampiyonalarında çoğu rekor olan toplam 67 Dünya Şampiyonluğu kazanan Türk Milli Klavye Takımımız, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye’de F klavye davamızın en tepe savunucularından, manevi desteklerini her zaman üstümüzde hissettiğimiz, bizleri her zaman teşvik eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ekrem Erdem Beyin de bizden Sayın Bakan’a övgüyle bahsetmeleriyle gerçekleşen bu kabule; sağlık sorunları nedeniyle bu kabule katılamayan İntersteno Onursal Başkanı hocamız İHSAN YENER’den yoksun olarak, İNTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu Türkiye Temsilcisi Seçkin KÖSE’nin öncülüğünde, başta yanımızda bulunarak bize manevi destek veren sayın Ünal UZDİL hocamız ile birlikte, yönetici, öğretmen ve 2012 yılında Dünya Şampiyonluğunu elde eden İstanbul, Ankara ve Afyonkarahisar-Şuhut ilçemizden gelen öğrencilerimizle birlikte, 4 Şubat 2013 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat KILIÇ’ı makamında ziyaret ettiler.

2013-bakanlikTüm Fotoğraflar

Sayın Bakana, F Klavye konusunda sunum yapılarak, 2012 yılında yapılan yarışlarda elde edilen 13 madalya ve bugüne kadar kazandığımız çoğu rekor 67 Dünya Şampiyonluğu hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca ülkelerarası değerlendirmede, Ülkemizin 8 kategoride yapılan bu yarışlarda 7 Şampiyonluk alarak, takım halinde de Dünya Şampiyonluğu elde ettiği bilgisi verilerek, bugüne kadar yapılan İNTERNET DÜNYA BİLGİSAYAR KLÂVYE şampiyonalarının en iyi derecelerini aldığımız da hatırlatıldı.

Sayın Bakanımıza satranç, bilek güreşi ve diğer dallar gibi bizim yarışlarımızın da spor kapsamına alınması arzu ve isteği dile getirildi.

Sayın Bakanımızdan; 2 yılda bir yurt dışında yapılan Dünya Şampiyonalarına, Türkiye’yi uluslararası alanda başarıyla temsil eden yarışçılarımızın da, Türkiye’de diğer dallardaki sporcularımız gibi devlet imkanları ile gönderilmesi konusunda destek talep edildi.

Genç yarışçılardan kendisini “Suat abileri” olarak görmelerini isteyecek kadar alçak gönüllü olan Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat KILIÇ, sıcak bir ortamda sohbet havası içinde geçen toplantı boyunca bütün grupla tek tek tanıştı, özellikle genç yarışçılarımızla yakından ilgilenip şakalaşarak, genç yarışçılarımızın yaptıkları klavye gösterisini de ilgiyle izledi. Grubumuzu ve Şampiyonlarımızı içtenlikle tebrik edip, bundan sonraki yarışlarda başarı dileyerek, topluca hatıra fotoğrafı çektirdi.

Saygılarımızla,

İntersteno-Türk

scroll to top