Türkiye’den Intersteno’ya Büyük Rağbet

Intersteno Resmi Web Sitesinin ziyaret istatistiklerine göre; yarışlara, yarış egzersizlerine ve Intersteno konularına en çok ilgi ve rağbet Türkiye’den geliyor…

Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu Intersteno, 2003 yılından bu yana internet üzerinden Dünya Klâvye Şampiyonaları, Intersteno Türk Grubu Başkanlığı İntersteno-Türk de 2006 yılından bu yana Türkiye Klâvye Şampiyonaları düzenlemeye devam ediyor. Özellikle bu yarışlar ve diğer tanıtım faaliyetleri sayesinde Intersteno, son yıllarda internet üzerinde daha da çok izlenir hale geldi.

Intersteno’nun her zaman en büyük ve en önemli üyelerinden olan Türkiye, bu aktivitelerde en büyük katkı sağlayan ülkelerden oldu. Son yıllarda Intersteno’nun faaliyetlerine en çok ilgi gösteren ve katılım sağlamaya çalışan ülkenin Türkiye olması; Intersteno web sitesinin ziyaret raporlarında, en çok trafik ile zirvede yer alması ile de kanıtlanmış oldu.

Madalyonun diğer tarafında; internet altyapısı ve hızları bakımından Avrupa sıralamasında maalesef sonuncu sırada yer alan Türkiye, barındırdığı genç nüfus potansiyeli sayesinde, internet üzerindeki aktivitelerde Avrupa ve Dünyanın öncü ülkeleri arasında yer alabiliyor. Bu tezatlığın ne kadar âşikar olduğu ve imkân verildiği takdirde neler yapılabileceği açık bir şekilde görülmektedir.

Yukarıdaki grafikte; Intersteno web sitesi raporlarından bir örnek olarak, Kasım ayı ziyaret istatistiklerini görebilirsiniz.

Saygılarımızla sunarız.

İntersteno-Türk

scroll to top