2019 Dünya İnternet Klavye Şampiyonası

Öğrenci olan ve olmayan 21 YAŞ (1998 ve öncesi doğumlu) DENEYİMLİLER İÇİN KAYIT ÖNERİLERİ

2019 Dünya İnternet Yarışmasına katılmak isteyen Yarışçı Adayları:

Temelde Öğrencileri, ama genelde tüm yazı yazanları bilimsel çalışmaya teşvik amacıyla yapılan bu yarışlar, sadece Okul Müdürlüklerinin ve Öğretmenlerinin sorumluluğu altında yapılacağından; önce yakın ise mezun olduğunuz, değilse yakınınızdaki internete bağlanabilen bir Okulun Müdür ve Bilgisayar Öğretmenlerine (mümkünse klâvye eğitimi veren Meslek Okullarına) başvurmanız gerekir. Ancak, o okul henüz hiçbir İnternet Şampiyonasına katılmamışsa, önce Siz, sonra Sizin yarışmanızdan sorumlu olacak Müdür ve Öğretmenler http://www.interstenoturk.org/2019-dunya-internet-klavye-sampiyonasi/ adresindeki Dünya İnternet Şampiyonası Kural ve Yönetmeliklerini dikkatle incelemiş olmalısınız.

20 yaş üzerindekiler için İnternet Dünya Şampiyonalarında baraj dakikada en az 240 vuruş ve dakikada en çok % 0,5 (yüzde yarım) hatadır. Egzersiz Testleri sayfasındaki, 1’er ve 10’ar Dakikalık Testleri çalışıp kendinizi deneyerek 10 dakikada en az 2.400 vuruşu en çok % 0,5 hata ile yazamıyorsanız, hiç kayıt olmayıp gelecek yıllar için çalışmalısınız.

İnternet Dünya Şampiyonasında Katılım Aidatı sadece anadilde 30 TL, çokdilde yarışlar için 40 TL’dir. Katılım aidatını kayıt işleminizi yaptırmadan önce Okul Sorumlusuna veya okul adına ilgili Banka Hesabına ödeyip, sonra kaydınızı yaptırmalısınız. (Dikkat: Bu para herhangi bir kişi veya kuruluş için değil Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu – Intersteno’nun (Diploma+Madalya+Kupa+Posta vb. ödemelerinden oluşan) Şampiyona giderlerini karşılamak üzere Belçika’daki Merkeze gönderilmektedir).

Gerekli bilgi için, tüm telefon ve e-mail adreslerinizle;interstenoturk@turk.net adresine yazabilirsiniz.