2017 Türkiye İhsan Yener Klâvye Şampiyonası Sonuçlandı

2017-turkiye-banner4.jpg

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KLÂVYE YARIŞINA 2017 YILINDA YİNE REKOR KATILIM

Geçen yıl aramızdan ayrılan F Klâvyenin Mucidi ve bugüne kadar çoğu rekor olmak üzere Ülkemize 83 Dünya Şampiyonluğunu kazandırmış olan İhsan YENER Hocamızın adı verilen 2017 YILI TÜRKİYE İHSAN YENER KLÂVYE ŞAMPİYONASININ 12’ncisi gerçekleştirildi. Şampiyona, artan ilgiyle katılım rekorunu tazeleyerek 54 şehir ve 204 okuldan toplam 862 kişinin katılımıyla sonuçlandı.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen, Anadil ve Çok Dilli (16 dil) ayrımıyla 2 yarış türü olarak 2 Ocak – 21 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen 2017 Türkiye İhsan Yener Klâvye Şampiyonasındaki tüm kategorilerin şampiyonluk listeleri aşağıdaki gibidir. Yarışlara katılan tüm okul, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

Anadil Yarışında:

  • 0 – 12 yaş Küçükler Kategorisinde Afyonkarahisar Şuhut Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulundan Efe Abdullah Taner dakikada 71 sözcük;
  • 13 – 16 yaş Öğrenciler Kategorisinde Tekirdağ Şarköy Anadolu Lisesinden Mete Özen dakikada 87 sözcük;
  • 17 – 20 yaş Gençler Kategorisinde Burdur Ercan Akın Fen Lisesinden İlyas Pamukçu dakikada 116 sözcük;
  • 21 – 99 yaş Deneyimliler Kategorisinde İstanbul Şampiyon Kursları Şişli’den Celal Aşkın dakikada 145 sözcük

Hatasız süratle yazarak kategorilerinin Türkiye Şampiyonu oldular.

Ayrıca Çok Dilli Yarışlarda:

  • 0 – 12 yaş Küçükler Kategorisinde Kayseri Hacı Hasan Efendi İHOO’dan Ahmet Yasin Akmeşe 16 dili ortalama 46 sözcük;
  • 13 – 16 yaş Öğrenciler Kategorisinde Kastamonu Bozkurt Ortaokulundan Emre Sefa Sarıçam 15 dili ortalama 55 sözcük;
  • 17 – 20 yaş Gençler Kategorisinde Afyonkarahisar Ali Çağlar Anadolu Lisesinden Zehra Taşkale 15 dili ortalama 72 sözcük;
  • 21 – 99 yaş Deneyimliler Kategorisinde İstanbul Şampiyon Kursları Şişli’den Celal Aşkın 16 dili ortalama 93 sözcük

Hatasız süratle yazarak kategorilerinin Türkiye Şampiyonu oldular.

Tüm kategorilerde ilk 3 derecelere verilecek madalya listesi aşağıda sıralanmıştır.

Tüm Yarış Sonuçlarını Görmek için Tıklayın

2017 TÜRKİYE İHSAN YENER KLÂVYE ŞAMPİYONASI
YAŞ AYRIMLARI ve EN İYİ 3 DERECELERİYLE MADALYA LİSTESİ

ANADİL Yarışı – Küçükler (0 – 12 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak.
Brüt
Vuruş

10′
Brüt
Vuruş

10′
Hata

%
Hata
Oranı

10′
Net
Vuruş

Dak.
Net
Vuruş

Dak.
Net
Sözcük

1

Efe Abdullah Taner

Afyonkarahisar

Şuhut Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulu

412

4128

12

0.291

3528

353

71

2

Onur Demirbaş

Afyonkarahisar

Şuhut Fatih Ortaokulu

368

3682

5

0.136

3432

343

69

3

Ahmet Yasin Akmeşe

Kayseri

Hacı Hasan Efendi İHOO

344

3446

7

0.203

3096

310

62

 

ANADİL Yarışı – Öğrenciler (13 – 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak.
Brüt
Vuruş

10′
Brüt
Vuruş

10′
Hata

%
Hata
Oranı

10′
Net
Vuruş

Dak.
Net
Vuruş

Dak.
Net
Sözcük

1

Mete Özen

Tekirdağ

Şarköy Anadolu Lisesi

441

4413

1

0.023

4363

436

87

2

Emre Sefa Sarıçam

Kastamonu

Bozkurt Ortaokulu

435

4351

8

0.184

3951

395

79

3

Sercan Onur

Samsun

Türk Telekom MTAL

442

4426

10

0.226

3926

393

79

 

ANADİL Yarışı – Gençler (17 – 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak.
Brüt
Vuruş

10′
Brüt
Vuruş

10′
Hata

%
Hata
Oranı

10′
Net
Vuruş

Dak.
Net
Vuruş

Dak.
Net
Sözcük

1

İlyas Pamukçu

Burdur

Ercan Akın Fen Lisesi

610

6108

6

0.098

5808

581

116

2

Kerem Yaprak

İstanbul

Evliya Çelebi MTAL

596

5969

4

0.067

5769

577

115

3

Mehmet Kurt

Eskişehir

Eskişehir Fatih Fen Lisesi

573

5736

3

0.052

5586

559

112

 

ANADİL Yarışı – Deneyimliler (21 – 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dak.
Brüt
Vuruş

10′
Brüt
Vuruş

10′
Hata

%
Hata
Oranı

10′
Net
Vuruş

Dak.
Net
Vuruş

Dak.
Net
Sözcük

1

Celal Aşkın

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

745

7451

4

0.054

7251

725

145

2

Hakan Kurt

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

708

7086

3

0.042

6936

694

139

3

Emrah Kuyumcu

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

677

6770

7

0.103

6420

642

129

 

ÇOKDİLLİ Yarışı – Küçükler (0 – 12 Yaş) Kategorisi 

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net
Vuruş
Toplamı

Dil
Sayısı

Dak.
Net
Sözcük

1

Ahmet Yasin Akmeşe

Kayseri

Hacı Hasan Efendi İHOO

160

37128

16

46

2

Onur Demirbaş

Afyonkarahisar

Şuhut Fatih Ortaokulu

160

35878

16

45

3

Efe Abdullah Taner

Afyonkarahisar

Şuhut Kurtuluş İhsan Küçükarslan Ortaokulu

160

33415

16

42

 

ÇOKDİLLİ Yarışı – Öğrenciler (13 – 16 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net
Vuruş
Toplamı

Dil
Sayısı

Dak.
Net
Sözcük

1

Emre Sefa Sarıçam

Kastamonu

Bozkurt Ortaokulu

150

41612

15

56

2

Mete Özen

Tekirdağ

Şarköy Anadolu Lisesi

150

33261

15

44

3

Mustafa Kemal Karagönen

Afyonkarahisar

Şuhut Anadolu Lisesi

150

27543

15

37

 

ÇOKDİLLİ Yarışı – Gençler (17 – 20 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net
Vuruş
Toplamı

Dil
Sayısı

Dak.
Net
Sözcük

1

Zehra Taşkale

Afyonkarahisar

Ali Çağlar Anadolu Lisesi

150

54320

15

72

2

Mehmet Kurt

Eskişehir

Eskişehir Fatih Fen Lisesi

150

51687

15

69

3

Cengizhan Özal

İzmir

Menemen Halide Gencer MTAL

150

48873

15

65

 

ÇOKDİLLİ Yarışı – Deneyimliler (21 – 99 Yaş) Kategorisi

Sıra

Adı Soyadı

Şehir

Okul-Kurum

Dakika

Net
Vuruş
Toplamı

Dil
Sayısı

Dak.
Net
Sözcük

1

Celal Aşkın

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

160

74412

16

93

2

Hakan Kurt

İstanbul

Şampiyon Kursu Şişli

160

63999

16

80

3

Arif Altuntaş

İstanbul

Ümraniye 75.Yıl Cumhuriyet MTAL

150

54916

15

73

 

Paylaş:

PinIt

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir